اخبار

رونمايی از كيك بينگو پلاس

در اين مراسم شركت دالين مهر افتخار ميزباني از آقای دکتر فاضلی رئیس سازمان غذا و دارو و آقای مهندس فلاحتي دبير انجمن صنایع روغن نباتي ايران و آقای مهندس خليلي دبير سابق این انجمن را داشت.

اين مراسم با سخنراني دكتر فضلي مدير عامل محترم گروه صنعتي گلرنگ، مهندس سزاوار مدير عامل محترم شركت پاكشو، جناب آقای مهندس فخريان مدير عامل محترم شركت گلرنگ پخش و مهندس كريمي مدير عامل محترم شركت دالين مهر آغاز گرديد.

دكتر فضلي با اشاره به فوايد روي براي بدن انسان، توليد اولين كيك غني شده با روي و حضور اين محصول در بازار داخلي كشور را تبريك گفتند. ايشان با بيان حجم بازار داخلي و خارجي كيك و كلوچه، ابراز اميدواري نمودند در سال 92 حدود 5 تا 10 درصد اين بازار به محصول بينگو پلاس تعلق گيرد.

جناب آقاي مهندس سزاوار رياست هيئت مديره دالين مهر، با بيان مراحل انجام اين پروژه خدمت به كودكان و نوجوانان اين مرز و بوم را هدف توليد كيك غني شده با روي دانستند و ابراز اميدواري كردند اين محصول بتواند فقر ناشي  از روي در كودكان و نوجوانان را جبران نمايد.

ايشان در ادامه كيك غني شده با روي را مزيت اصلي نسبت به رقباي بازار كيك و كلوچه دانسته و تاكيد نمودند اميد است در كنار خدمت به خانواده هاي محترم ايراني بتوانيم حضور موثري در بازار داشته باشيم.

بعد از آن شرکت کنندگان به سخنرانی جناب آقای فخریان مدیر عامل شرکت گلرنگ پخش که پخش این کیک را به عهده دارد گوش فرا دادند. ایشان درباره برنامه ریزی منسجم و منظم در زمینه توزیع کیک غنی شده با روی در بهترین حالت ممکن صحبت کرده و افزودند که این کار به گونه ای صورت خواهد پذیرفت که هیچ مرکز فروشی خالی از کیک بینگو پلاس نماند.

پس از آن جناب آقای مهندس کریمی به پشت تریبون رفته و درباره دیگر محصولات غنی شده که در آینده ای نه چندان دور توسط شرکت دالین مهر و با برند بینگو پلاس به بازار عرضه خواهد شد صحبت کردند. ایشان از کیک های غنی شده با کلسیم، ویتامین D، آهن و بتاگلوکان نام برده و عنوان کردند که تمامی این مواد برای بدن انسان ضروری و حیاتی می باشد و به همین منظور، به ترتیب اهمیت آن ها را وارد بازار خواهیم کرد.

در ادامه اين مراسم ضمن تقدير از فروشندگان و سرپرستان فروش گلرنگ پخش، چشم اندازي از فروش اين محصول در آينده نزديك ارائه شد.

در بخشي از اين مراسم نيز سوالاتي به صورت تخصصي از جناب آقاي مهندس اورنگ مدير عامل سابق دالين مهر و متخصص در زمينه صنايع غذايي پرسيده شد. در اين خصوص مهندس اورنگ به اهميت روي و مواد ريز مغذي و نقش آنها در بدن، كمبود روي در ايران و جهان و عوارض ناشي از آن و نيز هدف از توليد اين كيك توسط شركت دالين مهر توضيحات خود را ايراد نمودند.

در پایان این جشن نیز خانواده گلرنگ با مراسم شامی به دور هم جمع شده و ورود این کیک را به بازار جشن گرفتند.

روی از جمله ریز مغذی هایی است که در تمام دوران زندگی، نقش مهمی در سلامت بدن ایفا می کند. نیاز بدن انسان به این ماده حیاتی بسته به گروه سنی و جنسیت افراد، متفاوت می باشد. مرکز آکادمی علوم آمریکا، مصرف 15 میلی گرم روی در روز را برای مردان و 12 میلی گرم از این ماده را برای زنان پیشنهاد کرده است. از فواید روی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به افزایش قد کودکان و نوجوانان در سنین رشد
  • کمک به شادابی و شفافیت پوست
  • جلوگیری از ریزش مو
  • افزایش قدرت ادراک و یادگیری
  • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
  • جلوگیری از پوکی استخوان
  • کمک به عملکرد بهتر سیستم گوارش و متابولیسم بدن

طبق تحقیقات و آمار ارائه شده، متاسفانه فقر روی در تمامی کشورهای جهان مشاهده می گردد و ایران جزء کشورهایی است که در دسته فقر شدید روی قرار دارد. کیک بینگو پلاس به عنوان یک میان وعده خوشمزه و خاص که استفاده روزانه آن برای همه گروه های سنی امکان پذیر است، حامل مناسبی برای رساندن روی مورد نیاز بدن است. اغلب مواد غذایی مورد مصرف روزانه نمی توانند مقدار روی مورد نیاز بدن را به طور کامل تامین نمایند. با توجه به اینکه کیک بینگو پلاس حاوی روی و مورد تایید سازمان غذا و داروی ایران می باشد، به عنوان مکملی ایده آل جهت تامین سلامتی و شادابی تمامی گروه های سنی پیشنهاد می گردد.

با در نظر گرفتن موارد فوق، تولید صنعتی کیک غنی شده با روی که به جرات می توان گفت نخستین در جهان است، افتخار ملی محسوب می شود و از این نظر، پوشش خبری آن برای کشور عزیزمان مهم تلقی می گردد.