مقالات

ورزشکاران بیشتر به محصولات غنی شده نیاز دارند

 

محمد جعفر رشادی با اشاره به اینکه بیشتر ورزشکاران فعالیت ورزشیشان در مقطع و دوران سن رشد سپری می کنند، گفت: نیاز این قشر به مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین ها نسبت به سایر افراد و یا حتی ورزشکاران حرفه ای بیشتر احساس می شود.

وی ادامه داد: کسب آمادگی بیشتر فیزیکی و روحی ورزشکاران با وجود سوخت و سازهای بسیاری که در بدن ورزشکاران رخ می‌دهد از جمله مواردی است که هم خود ورزشکاران و هم مربیان و پزشکان ورزشی به آنها توجه دارند و به خاطر همین حساسیت بر نحوه تغذیه و تامین مایحتاجات ضروری برای این افراد دقت زیادی به این موارد می شود.

پزشک تیم فوتبال سپاهان تاکید کرد: برای تمامی افراد جامعه به ویژه ورزشکاران در درجه نخست استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی، میوه جات و سبزیجات توصیه می‌شود و پس از آن مکمل‌ها و محصولات غنی شده را پیشنهاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه ورزشکاران از فعالیت بدنی بیشتری برخوردار هستند، افزود: بدن یک ورزشکار به مواد معدنی و ویتامین‌های بیشتری احتیاج پیدا می‌کند که باید از راه‌های مختلف آن را تامین کرد.

 رشادی یادآور شد: استفاده از مواد غذایی طبیعی و سالم برای تمام مردم و به خصوص ورزشکاران در اولویت قرار دارد و پس از آن و در صورت صلاحدید پزشک با استفاده از ویتامینها و مواد معدنی و محصولات غنی شده مانند کیک، لبنیات و روغن این کمبودها را جبران کنند.